Lepší volbou mohou být pneumatiky bez hrotů

zimní pneumatiky,

Pokud jde o zimní pneumatiky, často se rozhodujete, zda zvolit pneumatiky s hroty nebo bez hrotů. Oba jsou schváleny pro zimní podmínky a zvládnou všechny zimní podmínky. Měly by být schopny zabránit rozbředlému sněhu a zajistit, aby se v pneumatikách nehromadil sníh. Jako všechny pneumatiky, které mohou být pojmenovány jako zimní pneumatiky, jsou schváleny pro zimní použití a mají na bočnici pneumatik symbol vážného servisu (3PMSF). Zimní pneumatiky jsou vyrobeny pro použití pouze v zimním období, takže budete muset mít také sadu letních pneumatik na výměnu

Z výkonnostního hlediska si oba vedou na sněhu podobně. Na sněhu je to v podstatě vzorek běhounu, který určuje přilnavost a výkon. Pneumatiky s hroty s kovovými hroty vyčnívajícími z běhounu fungují lépe, pokud jde o led. Mohou vytvořit lepší přilnavost pomocí vyčnívajících kovových kolíků, které se zarývají do ledu a vytvářejí přilnavost. Bez hrotů bude používat inovativní design běhounu k vytvoření přilnavosti a využití částic přilnavosti, které byly přidány a mohou pomoci vytvořit potřebnou přilnavost. Někdo by se mohl divit, proč byste si neměli vybrat pneumatiku s hroty.

Pneumatiky s hroty jsou skvělé na ledu, ale mají podobný výkon na sněhu. Pokud nejezdíte hlavně na ledu, můžete mít pocit, že pneumatiky bez hrotů nebudou dost dobré. Pokud plánujete jezdit do jiných oblastí, jste mnohem flexibilnější s pneumatikami bez hrotů, protože jsou povoleny na všech místech, zatímco pneumatiky s hroty jsou v některých státech a provinciích zakázány. Pneumatiky s hroty mají také některá další omezení podle zemí, kde většina států a provincií omezuje dobu, po kterou lze pneumatiky s hroty používat.

Pokud jsou povoleny obě pneumatiky, pak často záleží na osobních preferencích. Pro některé lidi nejsou pneumatiky zimní pneumatiky, pokud nemají hroty. Tento postoj může být obtížné změnit, přestože pneumatiky bez hrotů se za ta léta výrazně zlepšily, že jsou téměř na stejné úrovni jako pneumatiky s hroty na ledu a stejně dobré na sněhu. Můžete tedy bezpečně používat obě, ale pokud chcete mít co nejlepší přilnavost na ledu, měli byste zvolit pneumatiky s hroty. Pokud namrzlé silnice nepředstavují hlavní problém, můžete zvolit pneumatiky bez hrotů, protože máte větší flexibilitu.

Kromě pneumatik bez hrotů máte možnost použít zimní celoroční pneumatiky, které jsou kombinací letních a zimních pneumatik. Přišli s pryžovou směsí a běhounem, který kombinuje vlastnosti obou pneumatik. Pro běhoun máte dvouzónový, takový, který vynikne v zimě a poskytne vlastnosti pro teplá období. Výhodou je, že máte pneumatiky, které lze bezpečně používat bez ohledu na povětrnostní podmínky.

Další informace o pneumatikách bez hrotů naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/